Партнер адвокатського об’єднання Legal Strategy Василь Федитник добився виправдувального вироку у справі екс-нардепа

16
06.2021

14 червня 2021 року за результатами судового розгляду Вищий антикорупційний суд виніс виправдувальний вирок у справі за обвинуваченням народного депутата VІІ скликання Руслана Сольвара у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Суть обвинувачення зводилась до того, що народний обранець упродовж 2017-2018  рр. нібито зловживав службовим становищем при отриманні компенсації вартості житла, внаслідок чого державі було заподіяно шкоду більш ніж 431 тис. грн.

За наслідками судового розгляду колегія суддів встановила відсутність у діянні колишнього народного депутата України складу кримінального правопорушення – зловживання владою. А саме, стороною обвинувачення не доведено використання ним своїх владних повноважень для прийняття рішення про здійснення компенсації винайму готельного номера або відмову у здійсненні такої компенсації. 

«Активна позиція захисту, а також ґрунтовне дослідження доказів судом стало вирішальним при винесенні виправдувального вироку,  –  зазначив адвокат та партнер АО  Legal Stratеgy Василь Федитник.   «Звичайно, ми задоволені прийнятим рішення, однак є деякі зауваження до його змістовної частини та мотивації. Адже суд, в мотиваційній частині дійшов висновку про відсутність складу кримінального правопорушення, проте в резолютивній частині виправдав обвинуваченого за недоведеністю. Тож, це тільки початок, оскільки очікуємо подання апеляційної скарги прокурором», – підкреслив він.