Law enforcement officers will disclose banking secrecy without a court order

04
02.2020

Нацбанк привів порядок розкриття банківської таємниці у відповідність до норм Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів".

Цим Законом було внесено зміни до статті 62 Закону "Про банки і банківську діяльність", що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.

Державні органи, визначені в п. п. 3, 3-1 та 3-2 ч. 1 ст. 62 Закону "Про банки і банківську діяльність" (органи прокуратури, Служби безпеки, Державного бюро розслідувань, Нацполіції, Національного антикорупційного бюро, Антимонопольного комітету), зможуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

З цією метою Нацбанк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці відповідно до законодавства.

Відповідні зміни затверджено постановою Нацбанку від 31 січня 2020 року № 13. Постанова набрала чинності сьогодні, 4 лютого, крім окремої норми (викладення додатка до Правил у новій редакції), що набирає чинності з 1 квітня 2020 року.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.