How not to spoil your summer vacation in the "era of COVID-19"

02
06.2021

Збираєтесь у відпустку? Що треба знати про самоізоляцію розповідають юристи  LEGAL STRATEGY (Ukr.)

1.Хто повинен пройти самоізоляцію/обсервацію?

— громадяни України, які повертаються із закордону, незалежно від того в якій зоні МОЗ знаходиться країна походження;

— особи, які перетинають державний кордон або виїджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, автономної республіки Крим і м. Севастополя.

2.Що саме треба зробити?

Дiставшись мiсця самоiзоляції, треба встановити та активувати додаток «Дій вдома». Самоізоляція з «Дій Вдома» вважається активною, якщо номер телефону доступний протягом усіх 14 днів самоізоляції.

3.Що, коли щось пiшло не так?

Якщо особа не надсилає фото, надає не своє фото, геолокація не збігається з локацією місця ізоляції або додаток не доступний або видалений — верифікація вважається неуспішною. Далi формується та надсилає автоматичне повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції. Представники Національної поліції перевіряють дотримання самоізоляції візитом до місця проходження особою самоізоляції або дзвінком.

4.Якщо порушення самоізоляції підтверджується – якi наслiдки?

— адміністративна відповідальність, тобто штраф вiд 17 000 - 34 000 грн для пересiчного громадянина та вiд 34 000-170 000 грн для посадових осiб.

— кримінальна відповідальність, тобто штраф вiд 17 000 - 51 000 грн, або арешт до 6 мic., або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.

5.Як звiльнитися вiд самоізоляції?

Для цього потрiбний негативний результат ПЛР-тестування, який проведено не більш ніж за 72 годин до перетину державного кордону. Існує можливість дострокового припинення самоізоляції після проходження тестування в Україні.

6.Хто не пiдлягає самоізоляціі за умов, що вони не були в контакті із хворою на COVID-19 особою?

— громадяни України, які не досягли 12 років

— водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад

— громадяни України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації

— громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону

— громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.